| anonim_4396 a întrebat:

Daca spargi o oglinda inseamna ceva? Nu cred in chestiile astea, dar sunt curioasa. whistling

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu inseamna nimic.Astea sunt pure superstitii.Biserica ne invata sa nu crede in superstitii ci in Mantuitorul Iisus Hristos, in Dumnezeu.Nici daca trece o pisica neagra in fata si iti taie calea, nici daca te intorci din drum, nu se intampla absolut NIMIC.Superstitiile astea sunt ILOGICE!

9 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Daca o spargi doar uitandu-te la ea, nah, ar putea fi o problema. Dar daca o spargi pentru ca o scapi, asta e! Se mai intampla. Nu e cine stie ce. Probabil ai sa ai o perioada de ghinion daca nu strangi bine cioburile pentru ca te vei trezi cu cate-un ciobulet prin talpa, maini, picioare si alte locuri.

| nonameih0000 a răspuns:

Nu e nimic grav, ni se intampla tutuor. Superstitiile nu sunt de crezut happy Eventual, vei avea mai multe! laughing

| Oana92 a răspuns:

Se spune ca aduce moartea sau 7 ani de ghinion. Eu una nu vad legatura dintre o bucata de sticla sparta si ghinion, dar nah...

| Dariusuu a răspuns:

Nu inseamna nimic.

Inafara ca maturi dupa, nu se intampla nimic.

| Resurrection a răspuns:

Eu nu cred in asemenea superstitii, pentru mine nu inseamnca nimic daca sparg o oglinda.

| Weider a răspuns:

Te ranesti, si apoi trebuie sa gasesti o matura si un faras.

| TemptationLove a răspuns:

Se zice ca cica urmeaza 7 ani de ghinion laughing.Am spart si eu o oglinda da nu s-a intamplat nimic.

| ciakalaka a răspuns:

Hmmmmm! se spune din batrani ca e ghinion...

| Roxy100 a răspuns:

Eu stiam ca aduce ghinion, dar am spart de cateva ori si eu dar nu am avut ghinion.