| IonelaaaS a întrebat:

Ce parere aveti despre expresia "Dragostea nu tine cont de varsta"?

8 răspunsuri:
| a răspuns:

Sincer,dupa parerea mea...cam tine cont...
Adica na' merge o distanta de varsta de 3-4 ani dar de exemplu o fata tanara cu un bosorog nu se numeste dragoste...oh go on
Parerea mea kiss

| Konata a răspuns:

Depinde. Din mai multe puncte de vedere putem explica aceasta afirmatie. In primul rand, sa ne gandim ca ''dragostea este oarba'' si ca ne putem indragosti de oricine la orice varsta''. Asta este si adevarul. Nu ma refer la tinere de 18-20 de ani care se marita cu niste bosorogi miliardari, ci ma refer la dragostea adevarata. Din alt punct de vedere, am putea afirma ca, de exemplu 2 batrani care s-au iubit o viata sunt in stare sa se iubeasca si la batranete pentru ca dragostea nu tine cont de varsta. In sfarsit, avem si un al 3a argument care explica ca, in ziua de azi se tanjeste numai dupa bani si, in tara noastra avem multe exemple( nu vreau sa numesc fiindca sigur stii).

O seara buna!

| neutrino a răspuns:

Literatura s.f.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o inepţie.

| IonelaaaS explică:

Si crezi ca acolo e dragoste adevarata?

| NCN a răspuns:

Nu cred ca raspunsurile date te-au ajutat, te poti indragosti de persoane cam la o diferenta de maxim 10 ani e decent dar mai mult nu pentru ca sunt anumite diferente dar merge daca fata e mai tanara fata de tip daca e invers e naspa, fetele inbatranesc mult mai repede decat baieti deca e o diferenta de 10 ani si baiatu e mai mic e grav diferenta fizica e mare.

| opppa a răspuns:

Eu una nu-s de acord adica ba pana la un punct.
chestiile astea is numa in filme ca esti de-o varsta cu bunicu da eu te iubesc de mor. de obicei o o chestie bazata pe lucruri materiale
cel mai bine e sa-ti gasesti unu de-o seama cu tine laughing cel mult 5 ani laughing