| xDreamGirlx a întrebat:

Ce parere aveti despre Liceul "Mihai Eminescu " Calarasi, si despre profilul : mate- info, intensiv info?

1 răspuns:
| anitza2000 a răspuns:

Iti pot spune doar pe caz general despre mate-info pentru ca sunt din Bucuresti si nu stiu cum sunt profesorii din Calarasi. Eu sunt la mate-info intensiv info si iti spun sincer ca daca nu iti place matematica chiar nu ai ce sa cauti la acest profil, poate la voi profesorii sunt mai indulgenti, dar mereu la liceu notele scad. Eu personal ti-l recomand cu placere, dar ar trebui sa ti cont ca in clasele a 9-a si a 10-a vei avea 4 ore de info si in a 11-a si a 12-a sunt canse foarte mari sa ai 7 ore, iar daca profesorul de la clasa nu explica e cam naspa pentru ca notele alea 7 nu pot fi asa bune.