| doareu_5100 a întrebat:

Buna ce porecle mai dragute stiti :d pe mine ma cheama andreea happy pentru cele mai dragute dau funta happy

11 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Legat de nume se numeste"alint" ci nu porecla! oricum Dea, suna bine!( in limba italiana inseamna zeita)!

| yanny`s a răspuns:

Dee`dee[didi]

deutza

reea

| Gipsy a răspuns:

Deyu love struck

Dede

deutsa

deea

Cam ata.love struck

| Kidd ♡ a răspuns:

Deya

Deyutza

Deyu Mika

Andre

Anda

Andrelinalaughing

Andrushca

Deea

Dya

Dyutza

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Pe mine ma cheama cristy si nu are legatura cu astea. Porecla mea este JeanTheHacKer deoarece acum 1 an jumate spargeam conturi de metin 2, wow si triburile. Dar m-am cumintit si nu mai vreau sa fac asta.si nu e minciuna ce spun.

| spot a răspuns:

In primul rand o porecla nu se pune tinand cont de nume. pe mine ma cheama eddy si mii se spune spot. ar vreo treaba cu numele? nu cred... porecla se pune tinand cont ori de unele aspecte fizice evidentiate, ori de unele trasaturi de caracter. nu dupa nume.

| roxibianca a răspuns:

Deea*, deutza, dede, deish, andre, andreiutza...si eu am o prietena andreea la care ii zic deea sau cateodata dede:*...

| strawberry666 a răspuns:

Paaiiii. mie imi place porecla Dedelina laughing sau Dedelush love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dede, Dona, Desby, Andru, Andu, Dudu, Demy, Andy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prajiturica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deux

Andu, Andy ( daca esti mai baietoasa)

Andutza

Adaia

Andraia

Andre

Ardeutza

Ardeia

Deeutza

Deea

Andrushca

Dutza etc.