| denisadr a întrebat:

Ce pot face pentru a avea un caiet care sa arate cat mai bine? La romana.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa scrii frumos

| T0T a răspuns:

Mie colegii mi-au denumit caietul de chimie de anul trecut papirus laughing De ce? Scrisul era gen heroglifele sau limba araba iar caietul era atat de jumulit sic um era parca era vechi de secole laughing Dar nu uita frumusetea isi are locul si in uratul aparent. Trebuie sa stii sa vezi frumosul.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

Te-as invata eu sa scrii frumos

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Sincer daca ma chinui pot sa scriu si frumos. In clasa a 2-a aveam cel mai frumos scris din clasa laughing In a 4-a mi-am deformat scrisul deoarece scriam in sila si aruncam literele pe caiet. Si asa m-am invatat sa scriu urat. Am printre, daca nu cel mai urat scris din clasa acum. Dar mi-ar place sa exersez scrisul cu tine. Ar fii frumos...Tu scrii frumos deci happy Ehh, esti fata nu prea am vazut fete sa scrie urat. Si oricum ar trebui sa ma inveti si cum sa imi tin caietele. laughing Daca ai stii ce e la mine in camera si cum le tin...

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

Pai atunci as avea grija si de caietele tale laughing

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Merci...big grin

| AirănMeidăn a răspuns:

Sa scrii frumos, daca cu culori cand ai lucruri importante de scris, sa incerci sa nu il indoi, iar daca ti se indoaie in ghiozdan il poti pune acasa sub niste carti mai grele

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Te sfatuiesc sa incerci sa scrii frumos, deoarece scrisul unei persoane dezvaluie multe despre personalitatea acesteia.
Foloseste discret culori si markere pentru a evidentia esentialul.
Bineinteles, il poti proteja folosind o coperta.
Sper ca te-am ajutat.Te pup! happy

| piratuu a răspuns:

Sa pui coperta la caiet, In special sa scrii frumos, sa scrii data la fiecare lecție sau tema, sa scrii cu o culoare elementele importante etc.

| denisadr explică:

Mai aștept răspunsuri

| averagestudent a răspuns:

Scrie frumos si ingrijit, cu culori pune-i o coperta pentru a-l proteja.Ca sa te ajute sa scrii frumos cumpara-ti un stilou care scrie subtire.

| Teodora341 a răspuns:

Scrie frumos, pune-i coperta colorata pe care poti lipi fel si fel de chestii, subliniaza colorat data si titlul fiecarei lectii, pe prima pagina a caietului unde-ti scrii numele, clasa si materia sau astea, scrie colorat cu carioci sau markere de diferite culori. happy

| 20156 a răspuns:

Pai pe o foaie A4 scrie Caiet la limba si literatura romana al elevului(ei)_____________ Liceului Teoretic sau in ce scoala inveti si scrie unde traiesti de ex. Craiova, Romania si scrii mai jos numele si prenumele tau daca vrei poti sa scrii si numele si prenumele profesorului care iti preda romana! Si apoi aceasta foaie o imprimezi si o pui corespunzator caietului atent foaie trebuie sa fie pe orizontala cind o editezi in word.Succese!

| 20156 a răspuns (pentru 20156):

Desigur pentru exterior