| lalla97 a întrebat:

Ce romane de dragoste frumoase a.ti citit? Asemanatoare care le.am citit si mi.au placut:
●fluturi
●blestemult trecutului
●dragoste si datorie
●maitreiy
Ce carti asemanatoare acestora imi recomandati pe care le.ati citit si vo placut mult.multumesc

Răspuns Câştigător
| Damonana a răspuns:

Seraia After de Anna Todd. Sunt 4 volume tiparite in romana (dupa ce ne.am intalnit, dupa ce ne.am certat, dupa ce ne.am indragostit, dupa ce am gasit fericirea)+ inca unul in engleza "before".
Pe cele in romana le.am citit, de 2 orilaughing) iar pe cel in engleza inca astept sa.l tipareasca in romanahappy
Nu am citit, dar am cumparat cartile, "iubire periculoasa" de grorgiana sandu. E o tanara scriitoare romanca care ca avut mare succes pe wattpad cu "dangerous love" si a reusit sa o publicehappy
Toata lume spune ca e geniala, asa ca merita sa incerci. In rest iti pot zice carti de pe wattpad daca mai vreihappy

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Blasco Ibanez- Printre portocali
Jane Austen- Emma
Liviu Rebreanu- Adam si Eva
Liviu Rebreanu- Padurea spanzuratilor
Jane Austen- Mandrie si prejudecata
Jokai Mor- Omul de aur

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Salut am citit si eu aceste romane si sunt foarte super, asemanatoare pot sa-ti mai dau inca 2:

1. "De vorba cu Emma" Vitalie Cipileaga
2. "Invitatie la vals" Mihail Drumes

Succeswinking