| Shinobi a întrebat:

Ce trebuie sa contina dosarul de admitere la facultate? happy

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Dosarul de înscriere trebuie să conţină următoarele acte:
- diploma de bacalaureat sau diploma echivalentă cu aceasta, în original sau copie legalizată sau adeverinţă (în cazul liceelor la care nu s-au eliberat diplomele pentru promoţia 2010) însoţită de foaie matricolă (pentru facultăţile unde admiterea se face pe baza notelor/mediilor din anii de liceu);
- certificatul de naştere, în copie legalizată;
- adeverinţa medicală tip, din care să rezulte că este apt pentru facultatea la care candidează;
- trei fotografii tip buletin;
- copie după C.I.;