| WrongPassword a întrebat:

Buna,
Cea pe care o credeam ca imi este cea mai buna prietena, s-a schimbat enorm de mult; ea a fost mereu o fata care comenta despre altii, cum se imbraca, cum arata si etc oh go on dar acum a devenit prea de tot:comenteaza de fiecare, are impresii, parerioh go on, vai cum s-a imbracat, cum ii stau pantalonii; am inceput sa cred ca se vede cea mai frumoasa, cea mai bine-imbracata, cea mai cea.oh go onDe obicei nu agreez asemenea persoane, dar in ceea ce o priveste i-am acceptat multe pentru ca o consideram cmbp...insa acum, chiar daca o aprob si o ascult in toate comentariile, ma scoate din sarite, mi se pare ca e cam superficiala, dar datorita faptului ca nu sunt genul de pers care da cu vorba in obraz, nu pot sa-i spun ca ma deranjeaza atitudinea ei.Credeti ca ar fi bine sa o las mai moale cu ea, pentru a-mi respecta „principiile" in ceea ce-i priveste pe ceilalti, sau sa trec cu vederea si sa o accept asa cum e, la fel cum am facut pana acum.Chiar nu stiu cum sa procedez, fuditaa pentru cel mai bun rasp :X, Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| KaRy a răspuns:

Sa ii spui ca te deranjeaza atitudinea ei superficiala si in functie de raspunsul ei vei putea lua si singura o decizie. trebuie doar sa-i spui nu si sa ii impui cum vrei tu sa fie. Daca simti ca nu mai aveti aceeasi legatura de altadata eu zic sa o lasi mai moale. Dar in caz ca nu vrei sa o pierzi ii poti explica ca nu este normal sa rada de ceilalti doar pentru ca ei, in viziunea prietenei tale, sunt prost imbracati sau ceva de genu.Ai grija sa nu iti faca si tie acelasi lucru pe la spate cu alte persoane. Succes!

2 răspunsuri:
| sunshine_4741 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa o lasi mai moale cu ea daca tie nu iti place felul ei de a fiwinking

| LifeInPink a răspuns:

In viata principile pe care le ai, sunt foarte importante, si eu, din proprie experienta am ajuns la concluzia ca daca nu ti le respecti, nimeni nu ti le va respecta, si nici pe tine de altfel. daca nu vrei sa renunti la prietena ta, spune-i ce te deranjeaza. daca vezi ca ii pasa, si se schimba mai acorda-i o sansa, daca nu eu as lasa-o sa comenteze cu cei ca ea, superficiali si ingamfati.dar acum, tu hotarasti si faci ce crezi ca e mai bine happy sper ca te-am ajutat