| anonim_4396 a întrebat:

Chiar credeți că e adevărat că la școală la oraș e mai greu decât la sat?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat!
La sat atat invatatorii cat si profesorii sunt mai blanzi si mai putin pretentiosi, fata de cei de la oras, care sunt mult mai exigenti.

| Catrice a răspuns:

Crede și nu cerceta!

| Andreeush a răspuns:

Da, profesorii la oraș sunt mult mai exigenți.

| christine99 a răspuns:

La sat sunt colegi de liceu care abia stiu sa citeasca, concluzia e clara.

| laurasandu a răspuns:

Materia este aceeasi. Depinde cat de mult se pune accent pe ce se preda, cat lucrati si mai ales, depinde de tine cat de repede intelegi, cum inveti si ce note ai.

| Anonimaaaaa5781 a răspuns:

Eu spun ca da, la sat, profesorii sunt mai blânzi și mai glumeți, mai fac o gluma doua când predau și predau altcumva pentru înțelesul elevilor, cumva mai ușor dar în același timp ne dau exerciții sa înțelegem și ne explica unde suntem nedumeriți. Prefer școala la tara, unde învăț și eu acum și sunt în clasa a vll a, decât la oraș, unde profesorii vin, predau și pleacă și poate nu le pasa dacă înțelegi sau nu lecția. La tara predau și te învață cât sa ramai cu minimul de cunoștințe, adică în mare parte ca să te descurci mai departe, și cine vrea sa învețe mai mult face poate și exerciții suplimentare la unele materii și trec de nota 6/7, decat cei care nu învață și rămân doar cu ce s-a predat în clasa, dacă au fost măcar puțin atenți.