| onic a întrebat:

Cine ma ajuta sa fac un dialog intre doua personaje pe tema: doresc sa imprumut o carte de la biblioteca sau informati despre ultima carte citita carte.

------OFER FUNDA------

4 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Maria si Alina,cele doua colege de clasa se intalnesc la biblioteca :
-Buna Maria, ce faci?
-Salut, Ioana.Am venit sa imprumut o carte de la biblioteca.Tu?
-Si eu sunt aici sa returnez cartea pe care doamna invatatoare ne-a pus sa o citim,pentru ca am terminat-o de citit si vreau sa imprumut alta.Tu ai citit-o?
-Sigur! Finalul m-a surprins,atunci cand Nica este prins asupra borcanului cu smantana,bietul de el!
-Amintiri din copilarie este o carte foarte buna,scrisa de un scriitor foarte renumit.
-Adevarat,Ion Creanga este cel mai bu scriitor al tarii noastre.Dar acum,ce carte vrei sa imprumuti?
-Pai cred ca o sa iau "Fram ursul polar".Dar tu?
-Eu, inca nu stiu.
-Bine, atunci ne vedem maine la scoala.Pa!
-In regula, pa-pa!

| mormaitu1234 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Dai funda o meritaaaa laughing)))))))

| mormaitu1234 a răspuns:

Dai funda chiar o merita

| Paulo_Paul_2000 a răspuns:

Ionut si Florin, doi colegi ce clasa, se intanesc in parc:
- Buna Florin, ce faci?
-Bine Ionut, jucam football cu baietii, dar tu?
-Eu o astept pe mama!
-Bine! Dar as dori sa te rog ceva:pot sa te intreb?
-da!
-Vreau sa te invit la un joc amical cu baietii, esti de acord?
-Desigur! Daca mama ma lasa, am sa vin!
-Bine! Ne intalnim mai tarziu, bine?
-Da! La revedere!
-Paa!