| LaurikusDiDi a întrebat:

Buna :*! Cine ma poate ajuta la matematicasad? Nu inteleg permutarie si aranjamentele crying! Parca ar fi chineza...nu inteleg ce vrea sa spuna sau smecheriile care se fac pe acolo! (ceva site de explicatie sau daca se ofera cineva voluntar pe mesbatting eyelashes ) Daca este vreun geniu pe aici va rog help! straight face Funda bineinteles si voate!

1 răspuns:
| pufulete17 a răspuns:

Http://www.mateonline.net/algebra_combinatorica.htm
http://mathforum.org/dr.math/faq/faq.comb.perm.html nu e ce stiu e ce ...sunt doar niste formule pe site`urile postate de mine.dar eu cel putin fiind la aceeasi lectie :)) am incercat sa le iau pe pasi adica (babeste) si sa le gandesc ca asa din una doua nu merge! daca ai vreo problema pe care te`ai straduit si chiar nu ai putut`o face da un pm:P