| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

.credeti ca as avea sanse cu un baiat popular,dragut si cautat de multe fete chiar daca eu nu sunt foarte frumoasa, putin retrasa, timida? si da stiu ca nu e bine daca il plac multe fete dar zic si eu asa... daca as avea sanse

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Eu nu sunt nici popular, nici dragut, si nici cautat de fete, dar am o chestie pe care el nu o are, si anume, urasc oamenii, si nu am incredere in ei.
Nu-mi plac, pentru ca am suferit mult din cauza lor.
Ideea e, ca la mine ajungi mai greu ca la el, si totusi, ai o sansa, dar trebuie sa respecti o conditie: Intotdeauna fi tu insuti.
Asta este si conditia pe care trebuie sa o respecti cu el.
Din cate ai spus, stii lucruri minore despre el, cum ca este popular, dragut, si cautat de fete, nu sti cum este in realitate, nu-i cunosti prietenii, familia clar nu, nu-i cunosti anturajul, activitatile, dorintele, felul cum gandeste, etc.
Poti face doua lucruri.
Primul, sa te bagi cu capul inainte ca o capra fara sa te uiti la ce trece pe langa tine, si sa incerci sa faci o impresie buna si sa il atragi.
Sau, lucrul cel mai bun, este sa te folosesti de aceasta reputatie a lui, si anume ca este cautat de multe fete, si este popular, si sa incerci sa-ti dai seama daca merita.
Poate sa fie cel mai popular si cel mai dragut baiat din lume, atata timp cat umbla din floare-n floare, nu este serios, si nu cauta decat distractie, nu este bun de nimic.
Asteapta, acorda timp, incearca sa-l cunosti, nu te baga direct in incercarea de a avea o relatie cu el, intai trebuie sa-l cunosti, sa vezi ce om este.
Incepe prin a vorbii cu el, si intotdeauna, cum am zis, fi tu insuti, spun asta pentru ca daca nu te place asa cum esti, asta este, dar daca te place, este cel mai bun lucru posibil.
Daca incerci sa fi ceva ce nu esti doar ca sa te placa, o sa-ti iasa, dar pentru cat? O saptamana? Doua? O luna?
Asta doar pana cand te saturi sa te mai prefaci, si usor usor incepi sa te comporti cum esti invatata, si sa fii ceea ce esti tu de fapt, si el o sa vada asta, iar atunci or sa inceapa discutiile, o sa va certati, in fine, experiente neplacute.
Sfatul meu: Da, ai sanse, dar fi tu insuti, nu te grabii, acorda timp sa-l cunosti mai bine, si abia apoi, dupa ce esti destul de sigura ca desii e popular si cutat de multe fete, este un tip de treaba, ii poti spune ca-l placi.

3 răspunsuri:
| dimdem a răspuns:

Nu are importanta decat caracterul tau, iar daca baiatul nu crede asta atunci nici el nu merita efortul. Nu poti decat sa incerci sa te imprietenesti cu el. happy

| Pinga a răspuns:

Da ai sanse.Mereu trebuie sa speri.Incerca sa sa intri in vorba cu el nu ai nimic de pierdut. happy

| Raphaaaaa a răspuns:

Baietilor nu prea le plac fetele rusinoase. Stiu ca nu ai spus nimic despre asta, dar iti dau un sfat am trecut si eu prin asta, tot sunt un pic timida dar dupa ce am inceput sa-l plac am inceput sa vb mai mult cu el sa fiu mai dezghetata, asa sa spun, vorbeam deschis cu el practic imi era cel mai bun prieten, incearca sa vorbesti cu el.
Nu conteaza frumusetea as spune eu, inainte ca baiatului de care ti-am povestit el nici nu ma baga in seama dar, dupa ce am inceput sa vb cu el si intr-o zi el mi-a spus ca ii place de mine si i-am sous si eu
Deci incearca sa fii mai curajoasa si scrie-i un mess pe facebook sau mess, la inceput incepi cu Buna! Cf? si apoi o sa incepeti sa vb mai mult. Sper ca te-am ajutat! Funda?