| RTA90 a întrebat:

Credeti ca scrisul inclinat ( Italic ) are legatura cu turnul inclinat din Pissa? ( e doar o teorie de-a mea ).

2 răspunsuri:
| sorinL1 a răspuns:

Nu.

Lean, assured and always dynamically stylish, italic calligrapHi looks like a model alphabet wearing a Milanese suit. Not surprising, given that the name 'italic' refers to the origins of the script in Italy.

Zi-mi daca vrei sa iti traduc.

| AncutzaDragutza97 a răspuns:

Heloo! traiesti pe pamant, unde lucrurile trebuie demonstrate, nu visate peste noapte, trebuie sa fie logiceee alooooo!