| anonim_4396 a întrebat:

Cu cat timp inainte de a face 14 ani imi pot face buletinul? Si de ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Cu o luna inainte ( daca nu ai primit de la Politie deja o instiintare), te prezinti cu urmatoarele acte:
http://www.dlep-iasi.ro/......ni--2.html

| ArrianaM a răspuns (pentru michelia):

De unde stii ca sunt din Iasi?

| ArrianaM a răspuns (pentru michelia):

Multumesc de raspuns big grin

| michelia a răspuns (pentru ArrianaM):

Eu sint din Iasi happy, iar actele sint aceleasi peste tot, in orice judet.

5 răspunsuri:
| andreiTheDJ a răspuns:

Pai o sa primesti o scrisoare prin poste si ai nevoie de certificatul de nastere si sa ai langa tine un parinte

| Micutu_Alexutu_1994 a răspuns:

Ai nevoie, de certificatul de nastere, si trebuie sa vina cu tine, unul din tutorelele legal, cu 2 sapt inainte de a expira! O seara faina