| pau2009 a întrebat:

cum aflu numele placii de sunet potrivite calculatorului meu? nu mai am cd-ul de la calc. multumesc anticipat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Metoda țăranului - desfaci unitatea și arunci un ochi.
2. Metoda înțeleptului - mergi în Device Manager > cauți placa de sunet (probabil apare cu semnul exclamării dacă nu este instalată), dai proprietăți > mergi la tab-ul Detalii > alegi Hardware IDs și în listă o să-ți apară un cod.
Cauți acel cod pe Google (e suficient un copy/paste) și te duce direct la pagina producătorului.
Bineînțeles, mulți îți vor recomanda să instalezi nu știu ce aplicație 3rd party, deși nu e nevoie (metoda idiotului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbo adica vb aluia de jos uitate in unitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai habar n-am!laughing