| Ilovedinero a întrebat:

Buna.Cum as putea sa ascund niste taieturi pe mana?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca o piele taiata va ramane pe veci cu urme.

Daca ti le-ai facut deja, atunci esti un caz sever de tentativa de sinucidere si ti-a recomanda de urgenta sa vorbesti cu parintii tai, sa te duca la un psihiatru, pentru terapie si medicatie adecvata.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti purta bluze cu maneca lunga.Sau poti adopta un stil din ala cu multe bratari impletite etc.Si daca nu o faci deja, incearca sa mergi la psiholog pentru a nu mai ajunge in acest punct.

| Marius22222222222 a răspuns:

Haine cu mânecă lungă depinde unde ești tăiată

| Sistemulxxl a răspuns:

Pune leucoplat.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Cu nimic, oricum se va vedea.

| Geass1 a răspuns:

Poți încerca jambiere pentru mâini sau haine cu mânecă lungă.
Self harm e periculos, ai grijă. Nu rezolvi nimic așa, decât temporar. Poate găsești o soluție mai permanentă și pozitivă.