| helpme1 a întrebat:

cum as putea sa scap de cosuri si de petele rosi de pe fata. daca stiti tratamente naturale

3 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Nu prea ai cum...
Sunt anumite tratemene dar cel mai bine este sa mergi la un doctor nu pe TPU...
El stie cel mai bine ce fel de ten ai si ce creme/solutii sa iti dea sa te faci pe fata.
Erau mai demult anumite creme cu menta parca care efectiv scotea o mare parte din roseata din cosuri dar nu mai este acuma prin farmacii.

| ElenaSA a răspuns:

Mergi la dermatolog. Se fac tratamente pe o perioada anume. Nu incerca sa-ti dai cu ceva sa nu-ti faci mai rau.

| dana12848 a răspuns:

Of eu tot ma confrunt cu acceasta problema am un ten ft sensibil eu mi-l.ce fac eu 1)mi-l hidratesc asta e cel mai important, 2) nu dorm niciodata machiata))cad despre masti otetul de mere iluminizeata tot odata fata)poti folosi si biocarbonat de sodiu)ulei de masline pentru o idratare improfunzime dar sa fie extra virgin. ulei de ricin, lamaie sunt extrem de multe pe mine asta ma ajuta. sper ca si pe tine. oricum pentru o hidratare cumparati crema de noapte sa zi ...sunt cu un grat de mai mare de hidratare