| คиค a întrebat:

Buna!

Cum este in clasa a9a la mate-info cu informatica intensiv? Este adevarat ca este mult mai greu decat la celelalte clase?

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Personal mi se pare superb, nu as fi putut alege un profil mai bun. Sunt la acest profil si trec pe a 10-a. Da, este mai greu decat la celelalte clase, dar in opinia mea merita. Trebuie sa fii bun prieten cu matematica si cu informatica, cam asta e baza. Si bineinteles ca nu poti face asta, daca nu le acorzi atentie zilnic macar 1-2 ore. Nu sunt materii pe care sa le poti invatat altfel decat lucrand zilnic la ele, dar pana acum mi le plac, pe sem 2 am terminat cu media 10 atat la matematica, cat si la informatica, pe sem 1 la matematica tot cu 10, la informatica cu 8. Daca vrei, se poate.
Uite si un model de orar de a 9-a la acest profil:

Luni:
informatica
fizica
geografie
chimie
romana

Marti:
informatica
biologie
matematica
fizica
engleza
religie
tic

Miercuri:
matematica
sport
fizica
romana
dirigentie
chimie

Joi:
istorie
muzica(si in celalalt semestru desen)
matematica
germana
romana
informatica

Vineri:
engleza
matematica
logica
biologie
germana
tic

Si sa nu iti fie frica de ceea ce spun altii cum ca ar fi nu stiu cat de greu. Da, este mai greu decat la celelalte, si este ceva ce trebuie luat in calcul, dar crede-ma ca daca vrei, se poate.
Iar in ceea ce priveste tezele, e cam asa:
--doua teze din info pe semestru si se face media intre ele(desi unii profesori dau doar una, depinde de fiecare)
--teza la romana
--teza la matematica
--teza la alegere dintre biologie, chimie sau fizica

1 răspuns:
| IzZabela119 a răspuns:

Este super GREU.iti reconand sa nu te duci.sa nu faci vreo greseala hai ca acum treci pe a 10 dac meri la mate info da de pe a 10 se dau examenele si pun pariu ca nu le treci.iti recomand filologia :X Funda? :*:*