| Larisa_5606 a întrebat:

Cum este la liceu? Nu prea as vrea sunt boboaca si ma gandesc cu groaza cum va fi.Nu cunosc pe nimeni si faza e ca prietena mea imi zice ca o sa mi-o iau in mufa laughing si o sa fiu cea mai fraiera.Si nu stiu ce sa fac.
Ce spuneti sa fac? Multumesc

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Stai linistita, la inceput TOTI sunt speriati. Deci nu numai tu o sa ai emotii, ci toti.
Ai sa vezi primele 3-4 zile (ca sa nu zic prima saptamana) toata lumea o sa se poate cat poate de bine de frica sa nu supere pe nimeni. Deci e suficient sa fii prietenoasa, amabila, sa incerci sa vorbesti cu cat mai multa lume si nu uita sa zambestiwinking
Ai sa vezi ca totul o sa fie super OKwinking

| MâţaD a răspuns:

Eee na.gandeste-te ca toti sunt noi, toti vor fi sociabili.chiar daca se vor forma bisericute, tu incearca sa fii prietenoasa cu toata lumea.si eu sunt boboc, si nu imi este teama.prin ce trecem noi, trec totiwinking

| KimBianca a răspuns:

LA liceu duci o viata :X o viata Boboc sa zic asa =]]
E super ^^
asa m`am gandit si eu prima oara.dar nu a fost asa.
din contra iti faci multi prieteni.

| mariluz214 a răspuns:

Larisa, aceleasi temeri le-am avut si eu la inceput de liceu.cum vor fi colegii, profii, scoala etc. Si in plus teama de nou. Eu acum trec in clasa a X-a si pot sa-ti spun ca a fost cel mai super an de scoala de pana acum. Depinde si de ce colegi nimeresti si mai ales profi. Si aproape nimic din ce ti-a spus prietena ta nu e adevarat. La liceu e complet diferit. Profii nu fac diferente...nu stiu cum sa-ti explic. Vei simtii si tuhappy Fata de gimnaziu e de 10 ori mai bine.
Si iti recomand sa stai linistita si sa te bucuri de vacanta in continuarewinking iti garantez ca iti va placea la liceu.