| 789asd a întrebat:

Cum pot incepe conversatia cu un baiat cu care nu am mai vorbit? Va rog dati-mi citeva exemple, ideii.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Il intrebi cum il cheama, la ce liceu invata, ce pasiuni are, te faci interesata de ceea ce spune si apoi subiectele vor veni de la sine pentru ca si el te va intreba ceva, nu va astepta ca tu sa il chestionezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact aşa cum ai început conversaţia şi aici.
"Bună"

| giony54 a răspuns:

Foarte simplu fara prejudecati, discuti la inceput un subiect comun, apoi merge de la sine.

| SpookyKid a răspuns:

Intreaba-l ce face, si incearca sa deschizi subecte comune, de exemplu intreaba la ce scoala e sau ce muzica ii place si pana la urma o sa ti se para din ce in ce ma usor sa vrorbesti cu el