| wanda a întrebat:

Buna!

Cum pot sa fac sa imi apara ca pagina de start Google?:-)

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde de browser. Dacă ai mozilla atunci intră la tools->options-> main şi acolo la home page scrii adresa care o vrei. În cazul tău scrii www.google.com :)

3 răspunsuri:
| ZeroBarat1 a răspuns:

Depinde ce browser ai, la internet explorer te duci frumos la internet options si zice acolo start page, home, selectezi www.google.ro,iar la mozilla te duci la edit preferences, home page si scrii www.google.ro si dai apply, ok, si bafta!

| krysy a răspuns:

Te duci sus in bara de meniu adim unde sunt: Tools, View Help, Edit etc. si te duci la Tools. dupa aceea mergi jos la Internet optios(Optiuni daca ai firefox in romana) si intrii la General (sunt mai multe general, file, securitate, etc depinde in ce limba ai ) si scrii la pagina de start http://www.google.ro.
Sunt sigura ca merge...eu asa fac. Succes

| Clauditza a răspuns:

Cand intri pe Google cauta undeva mai jos de casuta aia de cautare undeva unde scrie ''seteaza Google ca pagina de start''