| B3HappyN0Worry a întrebat:

Cum pot trece peste o despartire crunta? Fosta relatie, de 2 ani, mi-a facut mai mult rau decat bine, si totusi m-am simtit ok doar primele zile dupa despartire. Acum incep sa simt lipsa unor chestii. Am impresia ca nimanui nu-i mai pasa de mine, ca nimeni nu ma cauta, dar parca totusi sunt mai linistita asa decat inainte.
In mintea mea se duce o lupta de ganduri contradictorii si nu mai pot. Cum sa uit?
Nici s-o iau de la capat facandu-mi alta relatie nu pot -_-. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Iti trebuie o nouă relatie. Asta se construiește în timp. Ai răbdare tu cu tine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai mai mult cu prietenii și oamenii care te fac să te simți iubită și apreciată. cel mai important când te desparți e să nu rămâi prea mult timp singură.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se trece pregătindu-te din timp pentru ea.
Cum ai proceda dacă următoarea relație se va termina cu despărțire? Se termină viața?

| RandomUserName12 a răspuns:

Buna. peste o despartire se trece cu timpul tu trebuie doar sa ai rabdare atat. cred ca despartirea te-a afectat foarte mult si inca o sa te afecteze mult timp. din ce ai scris tu acolo ceva nu se leaga. cum de a durat relatia 2 ani daca partenerul ti-a facut mai mult rau decat bine? simti lipsa a ce? cumva acele chestii ti le oferea el? daca e asa sa inteleg ca ceva nu a fost inregula si s-a intamplat ceva brusc. ce ganduri se lupta in capul tau? tu ce crezi el simte la fel sau este bine acum adica se simte ca tine? ar trebui sa consulti un psiholog deoarece e posibil sa fii dependenta emotional de el si daca nu-ti rezolvi problema ma tem ca urmatoarea ta relatie nu o sa fie chiar asa buna din cauza acestui lucru. de ex. ca sa treci la nivelul 2 trebuie sa-l completezi pe 1 100% nu doar 80%.