| DODO2111111 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt fata am 15 ani si am o problema. Sper sa nu comentati aiurea ca nu este bine ce fac. Pana la urma este viata mea si fac ce vreau cu ea. Bun... sa incepem. Sunt cu un baiat care am mai fost cu el dar el la inceput nu a recunoscut ca este cu mine. Chiar in timpul acela era si cu alta fata. Dar cu putin timp am realizat ca el nu este pentru mine cu toate ca suntem de aceiasi varsta si avem foarte multe in comun. Realizasem ca nu este menit ca sa zic asa sa fim impreuna.Si trece o luna si ma cauta, sincer in acel timp eu plangeam intruna si nu aveam nicio stare.Tin sa mentionez ma intalnisem cu acea fata ca sa discut unele chestii legate de el si tot in acea zi l am pus in fata situatiei, dar cu mine nu a vorbit. Si de atunci am simtit ca nu se mai poate face nimic. Si prin decembrie ma scoate de la block si imi tot dadea mesaje pe tel. In care isi cere scuze si ma ruga sa il iert. L-am iertat desi eu in aceea zi voiam sa iau o decize de-a ma impaca cu fostul. Si nu stiu asa... dintr-o data a aparut el. Ne-am intalnit de Craciun a fost ok sa zicem. Dar de revelion nu am fost cu el a fost cu fratele lui si cativa amici. Dintre acei amici era si aceea fata.In aceea seara ma mintise nu mi spusese ca era si ea. L-am iertat.De ziua mea adica pe 2 ianuarie am fost numai cu el. Dar nu puteam sa fiu linistita pentru ca era si ea straight face eram toti o gasca ca sa zic mai asa.Chiuleam de la scoala pentru el.Acum mama a aflat ca chiulesc de la scoala ca sa ma vad cu el.Mentionez ca am avut greseala in care am vrut sa i impac pe ei doi pe aceea fata si pe el.Dar temporar, am crezut ca este bine, dar nu a fost.Are obiceiul de a ma baga la block baiatul asta si ma scoate cand vrea el.Pe aceea fata am amenintato ca daca o prind o bat. De la un timp in simt asa de sec de nebagator in seama nu mai este cum era inainte. Credeti-ma ca il iubesc foarte mult.Stiu este o varsta foarte mica pentru mine de -a suferi, dar nu pot face nimic. Nu stiu ce fac. Pentru ca aseara o fata a pus intr o relatie cu el.Si am injurat-o la care el imi zice ca este la misto.Pai cand vreodata am sa accept eu chestia asta si pe ask este alta fata.Chiar nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma. Am stat asa putin pe ganduri ca de il iubesc foarte mult merita sa-mi pierd virginitatea pentru el? Poate atunci va fi alta situatie. Nu stiu.Sau vrea sa se desparta de mine si nu stie cum. Va rog inca odata nu comentati aiurea sa fie un comentariu sincer. Pentru ca nimanui nu i pasa de mine. {funda}

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Boala lunga,moarte sigura...
Ce-ar fi daca ti-ai ignora pentru o clipa sentimentele si ai gandi putin la rece?
Baiatul asta se pare ca e foarte disputat si se complace in situatia asta,de altfel,el se simte foarte bine,voi,fetele din jurul lui va dati de ceasul mortii.
Ti se pare corect?
O relatie reusita si frumoasa,contine doar doua persoane si se bazeaza pe sinceritate, incredere si tandrete!
Ati fost vreodata doar voi doi in relatia asta, ai simtit vreodata ca ai incredere in el, a fost vreodata sincer cu tine?
I-ai acceptat prea multe si el a inteles ca-si poate face de cap cum vrea, se pare ca efect asupra lui a avut doar acea luna in care tu iesisei din viata lui...adica reactioneaza numai la absenta ta,orgoliul lui de mascul cere o adversara redutabila si tu pareai a fi asa ceva,doar ca,in ultima vreme ai devenit si tu o victima usoara ca si celelalte si acum cauta altceva.
Asadar,sau il uiti,solutie pe care nu cred c-o s-o accepti,desi ar trebui,sau dispari,o luna de tacere,indiferent ce-ti spune sau ce-ti face,ii va prinde bine!
Pentru ca ai si tu o demnitate si un suflet si nu mi se pare normal sa devii cainele lui de paza!
Sa posteze fiecare ce vrea,ca e in relatie,ca pupici,ca orice,tu dispari,las-o pe alta sa injure si sa se certe cu ele,daca el te vrea pe tine, va aparea iarasi, singur!
Si, primul lucru pe care trebuie sa-l obtii este sa fiti doar voi doi in aceasta relatie, altfel nu poate exista vreo relatie.
Si abia atunci sa incepi sa-ti faci ganduri legate de persoana cu care iti vei pierde virginitatea...desi,e afurisit de devreme, crede-ma pe cuvant, stiu ce spun!
Acum, hotaraste ce vei face.
Singura!
Si sper sa iei decizia cea mai buna!

| Zenithf a răspuns:

Tu nu stii ce vrei, sau poate ca stii, dar nu stii, sau nu ti-ai gasit cu cine.
Nu-l mai lasa pe golanul ala sa-si bata joc de tine, cauta si imprieteneste-te cu persoane mai serioase, printre ele poate vei gasi un baiat care sa merite osteneala.

| Doηηa a răspuns:

15 ani=NU!

| Awesom a răspuns:

Relatia voastra nu exista pur si simplu.La voi a fost doar o vrajeala si atat.A vazut ca i-a mers cu tine, o sa-i mearga si cu altele.

| D4lid4 a răspuns:

Eu zic sa il lasi si sa iti gasesti pe altcineva. N-are rost sa fie primul cu care o faci. Pur si simplu nu merita. Vrei sa suferi mai mult ca ai facut-o cu el si apoi te-a lasat? Mai bine tai raul de la radacina acum si gata. Suferi cat suferi, dar macar stii ca ai terminat-o cu demnitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tipic generatiei tale, va bazati asa zisele "relatii" pe block uri pe facebook si intrebari pe ask fm. Vezi ti de treburile tale, de scoala si de amici si lasa dragostea pentru cand ai sa ai o gandire mai matura

| anamaria0974 a răspuns:

Nu face prostia de a-ti pierde virginitatea cu ea, pana la urma asta nu prea mai conteaza in ziua de azi, dar baiatul asta nu merita, stiu ca iti este greu sunt in aceeasi situatie ca tine, dar ar trebui sa-ti iei inima in dintii si sa pui punct oricarei relatii pe care o ai cu el, pentru linistea ta. Esti mica inca si vei avea parte de o multime de baietii care sa te aprecieze asa cum esti tu, nu lasa pe nimeni sa isi bata joc de tine, nu merita. Fii egoista, gandeste-te la tine, la ce iti e tie bine, nu lui. Te pup. Ai grija de tine :*

| Sardinaaa a răspuns:

Eu te inteleg si stiu ce zici! Imi pari o fata desteapta si chiar mi-au dat lacrimile acum de cat de rai pot fi unii oameni! Nu este pentru tine! Stiu cum este situatia ta si inteleg perfect ca probabil nu ma vei asculta pentru ca il iubesti asa mult, dar el te va ranii candva, si atunci iti vei aduce aminte de ce scriu eu acum! Lasa-l pentru ca nu te merita! El ia toate astea in gluma, si nici celorlalte fete nu le e usor, crede-ma! Evita-l, blocheaza-l tu, iar daca isi mai cere scuze sau ceva de genu nu accepta! Si sa iti pierzi virginitatea pentru el e cea mai mare prostie pentru ca daca asa te trateaza acum, atunci o sa te doara si mai rau ca el se va purta la fel! Te implor sa nu incerci sa faci ceva nebuneste! NU ii da lui prima ta noapte care ar trebui sa fie cu o persoana care te iubeste, nu voiam sa spun asta, dar te va considera doar o aventura si o disperata care ar face orica pentru el, dar tot nu va realiza ce frumoasa, desteapta si ce norocos e ca macar a avut sansa, deci nu ca a fost cu tine, ca a avut sansa sa fie cu o fata asa deosebita cum esti tu!
SA NU FACI NIMIC NEBUNESC PENTRU CA VIATA MERGE INAINTE!

| HPPJATO a răspuns:

Baiatul nu e sincer cu tine. Trebuie sa accepti adevarul. Acela ca el nu te place cu adevarat si ca nu este dedicat relatiei cum esti tu. Impune si tu anumite limite. Nu-l lasa sa se stearga de tine ca de un pres. Dupa parerea mea este un tip de genul: azi cu una, maine cu alta. Vrea doar o relatie si atat. Nu merita sa iti pierzi virginitatea pentru acest tip de persoane. Prima partida de sex trebuie sa fie mai speciala, fiind una pe care ti-o vei aminti toata viata. Sunt sigura ca el doar urmareste sa faca sex cu tine si apoi sa te lase balta. Nu merita, mai ales ca iti da block cand are chef si vorbeste cu tine cand nu are ce face.

| ILoveYou26 a răspuns:

Nici nu stiu cum de ti-a trecut prin cap o asemenea prostiehee hee Indiferent cat l-ai iubi tu, nu se merita sa-ti pierzi virginitatea pentru el. Pt ca lui nici nu-i pasa de tine. Daca te-ar fi iubit atat de mult, ar da-o naibii pe acea fata, si ar ramane cu tine, si nu te-ar mai minti.
Si ce fel de relatie aveti voi?
O relatie care se bazeaza pe facebook, pe ask. E o prostie.
Mai bine l-ai lasa, si ai incerca sa uiti de el.
Cu timpul ranile din suflet se vindeca.Chiar daca vei suferi, iti vei gasi alt baiat, si il vei uita.Baiatul a vazut ca l-ai tot iertat si de aia iti face asa.
Ia incearca sa schimbi foaia, si sa incepi sa te porti indiferenta cu el..Sa-i arati ca nu poate face ce vrea el cu tine!

| roxanasanziana a răspuns:

Sincer nu merita sa iti pierzi virginitatea pentru el, o sa iti para rau. Daca acum face figuri, atunci nici atat nu o sa te mai bage in seama.Incearca s a il uiti si gaseste unul care chiar sa te iubeasca.Si nu mai chiuli de la scoala..nu e bine, sa faci atatea sacrificii pentru el

| Robert_Robii_1996 a răspuns:

Buna :*!
Sincer am citit povestea ta de doua ori si m-am gandit ca daca as-i fi fost in locul tau ce as fi facut.Parerea mea este sa nu faci deloc prostia de a-ti pierde virginitatea pentru el ca dupa-aceea se va madri peste tot pentru ce a facut si tu vei pica la mijloc si atunci nu cred ca te vei simti bine.El face lucrurile astea cu acele fete doar ca sa te faca pe tine geloasa.In legatura cu scoala, te rog eu personal sa nu mai chiulesti de la scoala pentru asemenea cazuri pentru ca tu vei avea de pierdut pe parcursul vietii si acest baiat nu va veni la tine sa te intrebe "Daca mai poti, daca esti bine", singurii care iti vor spune asta vor fi parintii tai care vor fi alaturi de tine in orice moment al vietii.Asa in concluzie este decizia ta ce vei face cu el, dar parerea mea este(chiar daca il iubesti foarte mult)sa incerci sa renunti usor, usor la el si ai sa vezi ca iti va fi bine.
Sa ai o zi frumoasa, te pup :*