| Annabella9719 a întrebat:

Cumnata mea are nunta zilele acestea si parintii ei i-au invitat pe parintii mei la nunta.Dar parintii mei nu au bani pentru nunta etc.Mama fiind bolnava si a trebuit sa faca un tratament costisitor.Si cealalta cumnata mi-a zis ca e un gest foarte urat din partea lor si sa le fie rusine.Si mai multe lucruri urate a zis la adresa lor a zis.Am inceput sa plang.Dar plangeam ca imi venea sa o iau frumos de parul ala si sa o arunc pe geam! Si ea a vazut ca plang si a zis ca nu mai zice nimic de ai mei de fata cu mine ca sunt "plangacioasa"! Dar daca ar stii ea ce as vrea sa fac defapt.Acum nu o mai suport deloc! Cauta mereu cearta si orice as face nu e bine.Ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Caro34 a răspuns:

Nunta, cununia, inmormantarile - nu-s obligatorii! Te duci, daca ai chef - daca devine o obligatie atunci nu mai este placere! Chiar daca sunteti rude, puteti mai tarziu sa-i dea niste bani, cand aveti, familia ta si asa se rezolva totul. Apoi nu trebuie sa plangi, tu esti o persoana deosebita si nu merita sa plangi pentru nimicuri. Mama ta se va face bine si totul va fi OK pentru voi; ai rabdare si speranta! Numai bine!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Le spuneti ca nu aveti bani, pur si simplu, iar daca cumnata ta isi doreste ca voi sa veniti la nunta o sa va spuna ca nu e nicio problema si ca prezenta voastra e mai importanta decat darul. Daca nu spune asta, inseamna ca e unul din acei oameni ipocriti care fac nunta doar pentru bani. Parerea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand sa nu mai plangi. Esti femeie maritata, la casa ei si te apuca plansul cand cineva vorbeste tampenii?

Aia e, nu ii convine nu ii convine, sa treaca peste

| danay72 a răspuns:

Evit-o. Nu trebuie sa te lasi influențată. Familia ta stie mai bine de ce nu merge și nu trebuie să dea explicații. E bine ca vezi cine e și asa, esti mai atentă. Dar nu acționa ca ea, mai bine învinge răul prin bine și nu lăsa ca atitudinea ei să îți strice buna dispozitie. Nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pune la suflet ce rahat mananca alti oameni. Vad mai sus ca spune cineva ca esti femeie maritata. Pai asta e comportament de femeie in toata regula? Sau de copila de 12 ani? Ce naiba!