| gagaangel a întrebat:

Bunabig grin

vreau sa trimit un email dar n-am mai trimis pana acumbatting eyelashes si vreau sa pun o poza in email ca sa o primeasca persoana respectiva si sa o poata deschide cand vede email u cum fac?big grin

plz help

dau fundabig grin

mersi anticipat:X:X:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Cred ca te pot ajuta!

1.deschizi mailul

2.sus, in stanga, scrie "New"dai click acolo

3.scrii adresa de mail a destinatarului

4. un subiect

5.(optional avand in vedere scopul pentru care vrei tu sa trimiti mail)poti sa si scrii ceva, eventual sa specifici cu ce sunt pozele sau altceva

6.sub "Subject" scrie "Attach Files" dai click acolo

7.iti apare ceva gen (File1; File2-fiecare poza pe care vrei sa o trimiti) dai click pe "File1" si iti apare browser-ul tau!

8.alegi poza pe care vrei sa o trimiti din folderul in care o ai

9. dai "Attach Files" si astepti sa se incarce

10. dai "Send"

Poti sa verifici daca l'ai trimis accesand sectiunea "Sent"

Multumiri: Maria

Sursa: http://www.tpu.ro/conversatii/cum-trimit-poze-prin-email

(Unele raspunsuri de la intrebari trebuiesc copiate, ca la unii va este lene sa le cautati/nu le gasiti)

Daca acest raspuns iti pare a fii
Castigator/Necastigator, Inteligent/Supid, Folositor/Nefolositor sau pur si simplu
tea amuzat te rog puncteazal, daca tot ai facut efortul de a citii
(Va rog nu dati punctajele-n prostie)

1 răspuns:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, presupun ca deja ai adresa de e-mail nu? e destul de simplu. scrii ce vrei tu in e-mail iar in josul paginii ai un buton care seama cu o agrafa de birou si langa care scrie "attach files". dai click pe butonul ala, o sa-ti apara o fereastra cu toate documentele tale, selectezi poza pe care vrei s-o trimiti si dai "ok". automat ti se va atasa poza la e-mail. iar cel care va primi e-mailul nu va avea de facut decat sa dea click pe butonul cu agrafa de birou si va putea sa-ti vada poza. succes.