| Sk8erGirl a întrebat:

big hug Vreau si eu cateva informatii despre dreaduribig grin Am auzit de dreaduri temporare:-s Dreadurile temporare se pot da jos?big grin Ms >big grin

Răspuns Câştigător
| Bogdanell5 a răspuns:

Uite care e faza cu dreadurile temporale
SISTEMUL DE PRINDERE este foarte simplu: se impleteste ‘in 3’ la radacina parului, impreuna cu o suvita de par sau cu un dread, pe o portiune de 4-5 cm. Lungimea minima a parului e de 5 cm, pentru a putea fi impletit.
Dintr-un astfel de dread ‘cu doua capete’ se vor obtine doua codite colorate. Pt mai multe detalii http://www.breslo.ro/Product/Dreaduri-temporare--lana-colorata_324472
Sper ca te-am ajutat