| strawberrycool14 a întrebat:

Da-ti si mie idei de expresii frumoase pentru o compunere legata de toamna! funda!happy

Răspuns Câştigător
| LittleEvil666 a răspuns:

Prin negura noptii vantul domol al toamnei dansa printre batranele frunze care dabea mai stateau proptite pe crengile copacilor in micile lor bastonase.

O mica adiere de toamna imi trezii aminitrea primei iubiri si al primului sarut.

Parca toate frunzele s-au adunat la dans pe pajistea imbatranita de venirea toamnei.

Si a venit o ploaie rece care a au scuturat copacii de frunze lasandu-i sa tremure in adierea vantului de toamna.

Si cum frunzele cadeau ma minunam de miile de culori de la rosu aprins pana la galben pal ce imprejmuia curtea casei parca era un covor pictat de natura.

Vantul gingas al toamnei scutra frunzele copaciilor.

Seara nu mai era la fel de frumoasa ca vara, norii se vedeau simtitor pe cer iar vantul sufla prin frunzele deja cazute pe pamant.

Si totul era un dans al toamnei miile de frunze batute de vant parca se pregateau de bal.

Sper sa te ajute sunt facute de mine 100%.

4 răspunsuri:
| TeRReS a răspuns:

Miau fost de ajutor si mie love struck mersi si de la mine

| paul232sc a răspuns (pentru TeRReS):

Si mie mi-a fost de mare ajutoe mersi mult celui care a scris-o!winking (-_-)

| paul232sc a răspuns:

Si mie mi-a fost de mare ajutor mersi celui care a scris-o!

| Stan_Alexandru_1999 a răspuns:

Exemple de descrieri de primavara