| Raluca963 a întrebat:

Bunahappy Daca am 1.69 inaltime; 14 ani si 54-55 kg. Is slaba... grasa sau numai bine? happy Funda.

Răspuns Câştigător
| Cherry56 a răspuns:

Conform: http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ esti bine dar sa stii ca greutatea nu indica neaparat daca persoana are probleme cu grasimea sau nu, ca poti sa ai 2 kile si sa fi plina de celulita;)

7 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

La femei greutatea ideala trebuie sa fie cu 10 mai putin decat inaltimea de exemplu tu la 1, 69 ar trebui sa ai 59 de kg...deci esti bine daca te mai ingrasi putin sper ca te-am ajutat happy

| Narfundo a răspuns:

Mutant iti spune ceva?

| Bailey a răspuns:

Ar trebui sa mai slabesti vreo 2 kg dar sa stii ca nu esti foarte grasa. Succes! Funda? :*

| Georgiana_5221 a răspuns:

Numai bine dar daca ai mai pune vreo doua kile pe tine nu patesti nimic

| fularrosu a răspuns:

Este perfecta! Ar trebui sa ai 69 -10=59 de kg dar pentru ca tu ai 54-55 kg esti foarte slaba.Bineinteles depinde si de conformatia corpului tau. Funda?

| Sydddfhaa a răspuns:

Esti perfecta

| maria_7538 a răspuns:

E destul de bine.la 14 ani 1.69 cm e normal.
Si cu kg stai bine. uite, eu am 16 ani si cam aceleasi kg, asa ca stai fara griji.happy