| Gigel1740 a întrebat:

Bună! Dacă am dat vina pe mincionosul clasei că a rupt aia de la calorifer ușoară care se poate scoate și o colegă(care e prea "bună" prietenă cu ăla)i-a spus dirigintei că am mințiț. Tind să menționez că acela se juca frecvent cu acel obiect și diriga l-a pus să-l bată cu un ciocan chiar dacă dumneaei credea că am mințiț. Chiar dacă sunt un elev care face rareori probleme pe la școală și sunt constiincios îmi poate scădea nota la purtare? RĂSPUNDETI CU SERIOZITATE PLSSSSSS!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nota ti-o poate scadea, dar asta tine doar de decizia dirigintei! nu putem sti noi exact daca o va scadea sau nu!

| sierra1 a răspuns:

"mincionosul clasei că a rupt aia de la calorifer ușoară care se poate scoate și o colegă...acela se juca frecvent cu acel obiect și diriga l-a pus să-l bată cu un ciocan...îmi poate scădea nota la purtare?"

la purtare nu la la limba română, in mod obligatoriu

| Gigel1740 explică (pentru sierra1):

Mersi! Mă grăbeam și eu.

| sierra1 a răspuns (pentru Gigel1740):

" Gigel1740: RĂSPUNDETI CU SERIOZITATE PLSSSSSS!"

tocmai ce-am făcut-o. Tu să fii sănătos