| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Buna, daca as vrea sa intru la profesionala la o meserie, ce ar trebui sa fac? Trebuie sa invat de pe acum meserie? Toate liceele au scoli profesionale?

Răspuns Câştigător
| User123666 a răspuns:

Si eu sunt la proferionala ca osparat, eu nu am invatat nimic pana sa intru in scoala, insa uni colegi deai mei au muncit oana sa vina la scoala profesionala, odata ce intri intr o scoala profesionala ar trebui sa inveti acolo chiar daca nu ai practicat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pasul 1 - ratezi intrarea la liceu (asta n-ar fi dificil)
pasul 2 - te inscrii (nici asta nu e greu, acolo nu vrea mai nimeni)