| M978 a întrebat:

Daca cineva crede ca este nebun, ca are o boala psihica, inseamna ca este ipohondru?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E constient ca are o boala psihica. Ceea ce multi au dar nu recunosc.

| Donsavas a răspuns:

Doar anxios. Nu este paranoic si nici ipohondru de fel, neaparat.
Boala psihica este mai mult o problema sociala decat individuala.
Nu ti face griji! Un nebun nu sta liber la nesfarsit. Este izolat cand faptuieste ceva ce nu se cuvine.
Oricum, asta nu inseamna ca acesta nu poate fi util societatii.
Toti suntem buni de ceva pe lumea asta, avem doar talente nedezvoltate sau nedescoperite.

| Victoria18 a răspuns:

Da... Si in acelasi timp si paranoic.