| Ralluca25 a întrebat:

Bună, dacă urmezi un liceu cu profilul științe sociale după ce meserii ai putea avea? Fundă happy

Răspuns Câştigător
| Ardnabella a răspuns:

Tinand cont ca materiile sunt diversificate, avantajul acestui profil este ca matematica nu este exclusa din orar din clasa a 11-a asa cum se intampla la profilul de filologie,si avand in vedere ca se studiaza si economia ai posibilitatea sa te axezi si pe domeniul matematicii, deci este total eronata ideea ca, facultatea de drept sau academia de politie ar fi singurele solutii.Prin urmare, poti alege facultate de stiinte sociale care include:
-Jurnalism
-Istorie
-Geografie
-Stiinte politice
-Filosofie
-Relatii internationale si studii europene
-Sociologie
Sau:
-Facultatea de litere
-Facultatea de psihologie
-Facultatea de drept
-ASE
-Facultatea de stiinte ale comunicarii si relatii publice
Bafta!happy

4 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Ştiu de poliţist/ă şi avocat/ă.
Baftă.

| litlledolleioanna a răspuns:

Ce vrei tu mai putin medicinawinking

| MonsterEnergy a răspuns:

Profesor,avocat,etc.Cam tot in afara de medicina si contabilitate...

| steve76 a răspuns:

N-are nicio treaba liceul cu viitoarea ta meserie, salut.