| girllll a întrebat:

Dau funda! Am de citit "Amintiri din copilarie" si trebuie sa povestesc tot romanul pe capitole. Dar nu stiu cum sa-ncep la primul capitol http://cartielectronice.blogspot.com/search/?cu=amintiri +din+copilarie&x=0&y=0&=Go Ma puteti ajuta voi? Doar 2-3 randuri ca sa-mi dau drumul la cuvinte mai departe. Oare e corect sa incep cu ceva de genul:"In primul capitol, autorul descrie satul natal, Humulesti, ca fiind un sat mare si vesel, impartit in trebi parti, cu oameni gospodari si..." Deci trebuie sa povestesc nu sa comentez:). Fundaaaa

1 răspuns:
| Cips a răspuns:

Daca trebuie sa povestesti.eu cred ca e bine cum ai inceput tu :p