| cici_5337 a întrebat:

dau funda cine ma poate ajuta, in privinta sanilor... deci, am 12 ani si mi-au crescut sanii dar nu foarte mult [nu port sutien] dar imi dau sfarcurile. daca nu mi-au crescut sanii si imi apar sfarcurile e o problema? eu cred ca voi avea sanii mici pentru ca mama mea ii are asa, dar bunica mea ii are [dinspre tata] foarte mari. eu seman cu tata la corp. deci ce se va intampla? nu am nici menstruatie, dar am par pubian si axilar, secretia vaginala, au inceput sa-mi creasca sanii de 2 ani...

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Nu au nicio treaba una cu cealalta, adica mameloanele (sfarcurile) cu tesutul mamar... din punct de vedere al cresterii sanilor. Si marimea acestora nu este ereditara (adica nu se transmite de la bunica si de la mama). Fiecare organism are ritmul propriu de crestere si, pe langa asta, 12 ani nu e o varsta la care sa iti faci probleme de marimea sanilor. La unele fete incep sa creasca mai tarziu, uneori chiar dupa 15-16 ani sau chiar mai tarziu. Nu este o varsta anume la care tesutul mamar incepe sa se dezvolte in volum. Nu trebuie sa iti faci griji.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai ai timp cu sanii nu vei ramane asa.

| MihaiN1 a răspuns:

Inca nu e momentul sa iti creasca sanii.
Mai asteapta si tu un pic si o sa tragi singura concluziile, nu uita alte fete la varsta ta nu au deloc, sau ii au prea mari si asta e urat de tot.

| bogdanTL a răspuns:

Inseamna ca o sa ai niste sani frumosi