| kittyKatAlawaysHappy a întrebat:

DAU FUNDA! SI VOTURI!

PLS HEEEELLP MEE!

Sunt intr-o situatie cam nasoala...
De vreo saptamana a inceput sa-mi placa de un baiat din scoala, mai mare cu 1 an ca mine. La inceput n-am vrut sa spun la nimeni, insa i-am spus prietenei mele cele mai bune si la cateva colege in care am incredere. El nu este cine stie ce baiat, nu e f frumos, nu e cool. adica este mai retras, nu este popular. La inceput nu voiam sa fiu cu el, adica nu voiam sa afle, sau sa-si dea seama ca-l plac. Insa il tot intalneam pe coridor si il priveam iar el ma privea si cred ca din comportamentul meu i-am cam lasat de inteles ca il plac. Astazi mi-a spus ca ma place, si ma considera de treaba si ca ar vrea sa ne cunoastem mai bine, poate devenim prieteni. Cand am auzit mi s-au inmuiat picioarele, am ramas muta si nu stiam ce sa-i spun. I-am zis ca mai vorbim si mai vedem. Toata ziua m-am gandit la ce raspuns sa-i dau. Mi-e teama ca il voi cunoaste si nu este asa cum mi-l imaginez. Mi s-a mai intamplat asta si am fost foarte dezamagita. Nu stiu ce sa fac. Vreau sa specific ca am vorbit cu fosta lui prietena, o prietena de-a mea care mi-a zis ca ea regreta relatia ei cu el, ca era fraier si totul era aiurea. Ideea este ca nu stiu ce sa-i spun maine la scoala.

Ma gandeam sa-i spun sa ne mai cunoastem, sa mai vorbim si apoi sa-mi creez o parere despre el. Dar ca sa-l cunosc, ce sa fac? Sa ne intalnim, sa vorbim... dar despre ce?

Va roooooooggg mult mult de tot sa-mi dati idei, ce i-as putea spune, despre ce sa vorbesc cu el etc.

Dau funda la cel mai bun raspuns si voturi multe(la toate raspunsurile).

Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Hey,eu cred(parerea mea)este ca fosta prietena a lui stie ca tye iti place de el? ptc daca stie ii fffff clar ca o sa ii fie ciuda si ca nu vrea sa fi cu el deoarece ea probabil inca il place...si in legatura cu el ca ti frica sa te bagi cu el nu trebuie acum la toti baieti sa consideri ca ei sunt la fel,corect? acum nu crezi ca te vei casatori cu ellaughingdaca ai avut o dezamagire la alt baiat nu insemna ca asta nu te place sau ca o sa si bata joc.un sfat:nu toti baiety is la fel nu?

Despre ce sa vb cu el?
pai...
La inceput va vedety,va salutaty.cei sigur el o sa inceapa sa vorbeasca, sa te intrebe si tu cum el te intreaba.de exemplu.el o sa te intrebe daca ai mai avut prieten, sau ce faci? pe acasa, si tu o sa ii raspunzi dar o sal intrebi si pe el aceeasi intrebare...in mod sigur el o sa inceapa sa vorbeascatongue sa mi trimity id si mai vb :* mult noroc
fundita

| aliybella a răspuns:

Pai vorbeste despre genul de muzica care ii place, daca crede in zodii, daca ii plac chestiile care iti plac si tie, hobby-uri etc. si daca nu iti place spui ca nu esti pregatita pentru o relatie de tipul ala si vrei sa fiti prieteni ca asa o sa va intelegeti mai bine. si in timp poate o sa ajungeti sa deveniti fff buni prieteni happy

| Ramonika_5243 a răspuns:

Pai ai putea incepe.prin a-l intreba chestii de genul "hey ce mai faci...ce ora ai."..prostii d-astea. apoi ati putea sa glumiti despre ceilalti colegi.nu stiu.chestii de genul asta... daca vrei mai multe sfaturi da-mi un mesaj cu id-ul tau tongue