| Andrada98M a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala mea.Are aceeasi varsta cu mine, clasele noastre fac sport impreuna.
La inceput nu imi prea placea de el...nu ma interesa deloc.

Insa, de ceva vreme a inceput sa ma salute pe coridorul scolii. (noi doi nu ne cunosteam laughing ).Asa ca am inceput sa vorbesc cu el pe facebook. Am inceput sa ne cunoastem, sa vorbim mai mult..pe coridor mereu ne salutam..ne zambim.La orele de sport mereu e cu privirea la mine.
Mereu astept sa se conecteze pe mess ca sa mai vorbim...Mi-a spus de cateva ori ca sunt frumoasa, draguta.

Acum eu ce ar trebui sa cred? Ca ma place sau nu? Colegele mele spun ca el ma place, ca mereu se uita la mine, etc...dar ce sa cred? Ar trebui a astept sa faca el primul pas sau sa ii spun eu prima ca il plac?

**Funda+Vot happy

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Buna. Foarte draguta povestea voastra, cred ca te place pentru ca altfel nu s-ar uita insistent la tine si nu si-ar pierde timpul aiurea pe mess cu cineva care nu il intereseaza sau poate vrea doar sa fiti prieteni si nimic mai mult. Asteapta sa vezi cum se comporta si daca da semne clare ca te place in mod sigur o sa iti spuna. Lasa-l pe el sa faca primul pas ca doar e baiat. Doar daca consideri ca e mai timid fa-l tu. happy Tot ce trebuie sa faci e sa ai putina rabdare si in timpul asta continua sa vorbesti cu el pe mess si sa vorbiti macar un pic mai mult si fata in fatawinking.

6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Da te place mai eu zic sa-o iei mai usurel si sa ai rabdare il mai cunosti si tu mai bine mai vb mai iesiti si apoi vedeti daca va potriviti.
Good luck!

| Gogoshica94 a răspuns:

Si eu cred ca te place... incearca sa stai de vorba cu el...app cati ani ai?

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Eu big grin am patit cam la fel ca si tine doar ca am patit cu un baiat ce am devenit cei mai buni prieteni apoi m-am indragstit de el dar eu am facut primul pas si i-am spus...(eu nu stiu daca iti zic bine dar daca as fi in locul tau i-as spune prima daca el nu ti-a zis pana acum probabil ca este rusinos sa-ti zica big grin ) Sfatul meu este sa-i spui daca ar vrea sa fiti ceva mai mult decat prieteni oh go on
Bafta :*

| o0JesSsy0o a răspuns:

Hey uite parerea mea.Cred ca el te place dar e rusine sa iti zica incearca sa glumesti cu el sa ii pui o porecla o sa iti pune si el tie. Vorbiti mereu glumiti mereu si asa la un moment dat o sa te intrebe pe mess dau Facebook daca vrei sa stai cu ei ..Incearca sa faci to primul pas big grin Bafta!

| Felymin a răspuns:

Eu zic ca te place.

Depinde cat de rusinoasa esti... Daca nu esti chiar atat de rusinoasa du-te la el intr-o pauza si spuei ca il placi. Daca esti rusinoasa si iti este frica sa nu rada de tine, incearca sa te imprietenesti cat de bine poti tu cu el si ori o sa iti spuna el ca te place ( daca o face ) ori o sa vina totul de la sine.
Succes