| ElenaDianaLiana a întrebat:

De curand a inceput sa-mi placa de un baiat si nu stiu cum sa-l abordez. Idea e ca nu ne cunoastem sub nicio forma, cum as putea sa fac sa devin prietena cu el in asa fel incat sa nu-si de-a seama ca-l plac sau altceva? Cu ce pretext as putea sa incep conversatia cu el? Mentionez ca mai intai vreau sa devenim buni prieteni ca sa observ si eu cum se comporta si cum vorbeste ca sa nu fiu dezamagita(mi s-a mai intamplat pana acum, iar acum imi iau masuri de precautie). Nu stiu cum sa-l abordez. Dati-mi si mie exemple de cum as putea incepe o conversatie(in afara de: buna, ce faci?, ce ai facut la scoala?). Va rog mult ajutati-ma crying FUNDA! si vot pentru fiecare raspuns care e similar cu cel ce a luat funda sau sunt adaugiri pe langa cel care a luat funda :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Addox a răspuns:

Draga Liana, poate te ajuta articolul acesta: http://www.addox.ro/cum+sa%3F/cum+ii+arat+ca+il%7C+o+plac%3F/37

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca este din aceeasi unitate de invatamant, recomandarea mea este sa vezi care este cel mai bun prieten al lui, sau sa incerci sa intri cumva in cercul lui de prieteni printr-o colega de-a lui sau orice alta fata sau baiat de la el din clasa. Important este sa ii transmita cineva ca il placi si apoi sa stai sa analizezi comportamentul lui fata de tine, daca va incerca sa se apropie de tine e un semn bun, daca nu, inseamna ca nu esti ceea ce si-ar dori el.Mult succes!

| ElenaDianaLiana explică:

Si mai vreau sa mentionez ca nu sta prin apropiere, nu mi-e prieten si nici vecin si nu invat la aceeasi scoala cu el. Eu ma refeream cum sa-l abordez pe mess.

| Gergyka a răspuns:

Pai trateaza-l cu indiferenta si daca o sa faci asa o sa i se para ca nu il placi si o sa se indragosteasca sde tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un punct comun. Undeva unde inevitabil va intalniti. Uite, de exemplu, si eu am simpatizat un coleg care ia acelasi tramvai ca mine. Si am intrat in vorba cu el, suntem singurii din clasa care iau acel mijloc de transport (deci ar fi o scuza ca nu am cu cine vorbi). Ai inteles? Vorbeste pur si simplu cu el, baga-te in seama cumva, cu orice, fa ceva incat sa incepeti o conversatie. Leaga-te de un accesoriu care il poarta de exemplu. Spune-i ceva gen : "Oh, buna, scuze daca te deranjez. Caut de o gramada de timp (gasesti tu ce) asta. De unde ti-ai cumparat-o?" Nu ii spune ca il placi asa din prima.
Apoi treci in alt subiect sau continua-l pe asta: "Si, in rest, vrei ne cunoastem mai bine? Ca ma plictisesc acum si mi-ar placea sa am un amic nou. Cui nu ii place, nu? " sau ''mda, caut de ceva vreme, ca am mai gasit din astea dar erau (nu stiu cum) si a trebuit sa meeeerg nu stiu cat degeaba (ceva usor exagerat, dar nu nebunesc). De acolo, se presupune ca esti fata desteapta si ca te descurci.