| Coraliá_4323 a întrebat:

Vreu o parere. Vara trecuta eram prieteni foarte, foarte buni. Spre sfarsitul vacantei ne-am sarutat, dar nu a fost nimic intre noi. A inceput scoala si odata cu ea am inceput si eu sa il plac numai ca el, fiind in clasa a 8, numai "umbla" cu o pitica de clasa a 7. De curand o prietena de-a mea mi-a spus ca a intrebat-o acel baiat daca eu am prieten si ea i-a spus ca am ca sa vada ce zice si el i-a spus ceva de genu :" pff". La scoala cand ne intalnim pe coridor lasa privirea in jos si face orice ca sa nu-mi intalneasca privirea.

Nu am curajul sa-i spun ca il plac, dar daca m-ar intreba nu stiu ce as raspunde, poate un raspuns cat mai indiferent de gen: mai vorbim.

Răspuns Câştigător
| Mariaa a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa te duci la el.
din cate inteleg, nu e o diferenta mare de varstahappy
Intreaba. l daca te mai place...
Daca nu ai curaj, si inteleg, pentru ca atunci cand vorbesti cu persoana pe care o admiri, fura. i un sarut.
Apoi intreaba. l daca mai vrea unul sau daca a fost o prostie.
Tine.ma la curent :*
bafta:*

5 răspunsuri:
| jasmine73 a răspuns:

Mai tu vrei sa fiti impreuna? ce te mai ascunzi atat? e pierdere de timp, nu vrei sa fiti fericiti? du-te si spune-i ca prietena e o mincinoasa si ca il placi mult, vei vedea daca asta astepta de la tine sau nu, starea de incertitudine creeaza doar confuzie, te trezesti ca ti-l ia alta, mergi si vorbeste cu el, doar nu-l omori, va fi bine

| Mariaa a răspuns:

Multumesc mult pentru fuditza :*

| Coraliá_4323 explică:

Dau fundita:*

| nicogeo17 a răspuns:

Aveti o mie de ani inainte nu te grabii

| G3orgiAnA a răspuns:

Nu asta ar fi gresit i-ai da sperante si pana la urma se vor stinge sentimentele.TRebuie sa ii spui tu ce simti inainte sa intrevina alte probleme( fete noilaughing ). Si daca te intreaba ii spui ca tiar placea