| BunaTuturor a întrebat:

Buna de azi telefoanele sunt interzise la noi la scoala!

Mi se pare super fiinda si mie mi se pare o prostie dar colegii mei de clasa tot vin si azi am primit ultima avertizare dar cu nici un succes!
Iar acum odata cu clasa si eu sunt in pericol deoarece din cauza lor o sa fie scazuta media la purtare la toata clasa!
Cum sa imi conving colegii sa nu-si mai ia telefoanele la scoala?

Răspuns Câştigător
| emag a răspuns:

Nu ii poti convinge, cred ca ar trebui doar sa nu le foloseasca in incinta scolii, adica in prezenta profesorilor

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i corect sa se scada nota la purtare la toata clasa, tu personal nu ai cum sa-i convingi dar daca li se vor scadea nota la purtare poate se conving ei singuri ca pentru un telefon nu merita sa fie,, pedepsiti,,

| Vladuthz a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu mai fii un copchil si sa realizezi ca scaderea notei la purtarea la toata clasa este imposibila (tu gandesti? nu, scuze, intrebare retorica). Iar chestia cu telefoanele in scoala va cadea si ea, nu va merge asa ceva, pentru ca este ceva prea de tot.

| Vladuthz a răspuns:

Tu nu trebuie sa-ti convingi colegii de nimica, tu trebuie doar sa-ti vezi de treaba ta si sa nu risti sa devii ciudata clasei pe care o vor marginaliza toti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrajeli, cum sa scada nota la purtare la toata clasa, doar amenintari ieftine din partea dirigintelui.