| Athena97 a întrebat:

De cand eram copil am tot auzit zvonuri cum ca daca spargi un sambure de piersica sau iti dai cu el pe fata iti apar pistrui.Acum de curand am auzit persoane care spun ca a mers. Vreau parerile voastre.Voi ce credeti? E adevarat acest zvon? Ce faci mai exact cu samburele si daca e adevarat ce contine el pentru a creea asa ceva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| flore45 a răspuns:

Mituri ca mituri dar daca totusi e adevarat poate doar in functie de tipul de piele dar in general pistruii apar de la soare pe pielea sensibila...

3 răspunsuri:
| MarijuanaFanNr1 a răspuns:

Nu stiu mane

| Diana769 a răspuns:

Ah. zvonuri. Si mie imi spuneau bunicii ca, daca atinging o randunica, imi vor aparea pistrui, si intr-o zi, m-am enervat si am prins o randunica. Am tinut-o, am mangaiat-o, si nimic. Sunt doar mituri.happy

| mona a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarat