| LittleLady a întrebat:

BUna! De ce firele de par de pe picioare cresc pe sub piele? Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Nu numai pe picioare,ci si la sub brat(axila),inghinal,in barba.
Firul de par,care creste,nu are puterea sa strapunga pielea si astfel incepe sa creasca sub ea.
Cand faci dus,cu o piatra ponce,incearca sa freci usor pielea, fara sa apesi tare ca sa nu te ranesti si astfel vei elibera firul de par.
Sau,cu varful unui ac subtire, baga-l pe sub piele si fir usor, ca sa-l scoti la iveala, apoi su penseta, smulge-l.

| Lav999 a răspuns:

Incearca sa te epilezi cu ceara si nu te da niciodata cu lama!

| LittleLady explică (pentru Lav999):

Oricum nu dau cu lama ci cu epilatorul.