| Helpme1244 a întrebat:

Buna,de ceva timp imi e scarba de oameni, simt ca toti is falsi si ca daca stau cu ei stau doar la trecerea timpului? Cum sa fac sa-mi revin? Mai demult eram fericit mereu, acum tot trist, voi simtiti sau ati simtit aceste chestii?

Răspuns Câştigător
| Oricine15 a răspuns:

Probabil treci printr-o perioadă de dezvoltare in care simti anumite stări care dupa parerea mea sunt benefice
Ceea ce am spus este valabil daca esti adolescent, si daca esti vei vedea ca lucrurile se bat cap in cap deoarece prin faptul că ai realizat ca toti sunt falși si nu numai denota maturizarea ta din punct de vedere psihic
Majoritatea persoanelor sunt false dar nu toate, reține! Incearca sa schimbi grupul de prieteni, să-ți găsești un hobby sau ceva astfel încât să iti faci amici, prieteni/e noi daca consideri ca nu poti fara
Uneori in viata e bine sa stai si o perioadă singur să-ți analizezi viata si sa te gândești putin la ce vei face in viitor(liceu, facultate, loc de munca, etc) si de ce nu să-ți faci ordine in gânduri din toate punctele de vedere
Zi faina sa ai si bucura te de viata alaturi de ce i dragi

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"de ceva ceva timi mi scarba de oameni simt ca toti is falsi"

nu uita că te adresezi (vai-de-ea-adresare) tot oamenilor!

| sierra1 a răspuns:

Cum spuneam: vai-de-ea-adresare!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ala poate este si... adevarul. Deci ce ai putea sa faci, este sa ignori big grin

Sau si mai bine, sa gasesti tu persoanele bune in aceasta lume, si sa te gandesti ca se poate si mai exista astfel de persoane.

| LostForForever a răspuns:

Mie scârbă de oamenii

scarbos oamenii -_-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și oamenilor le e scârbă de tine. happy

| Helpme1244 explică (pentru sierra1):

Nu te supara da esti ca nuca in perete, ma refeream la cunostinte

| Helpme1244 explică (pentru Oricine15):

Exact,ms mult, funda?

| sierra1 a răspuns (pentru Helpme1244):

"de ceva ceva timi mi scarba de oameni simt ca toti is falsi"

da, am văzut cât te duce!

| Helpme1244 explică (pentru anonim_4396):

Te cam incadrezi si tu in cei scarbosi