| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU! Am o problema..de ceva timp, cred ca de vreo 3 luni aproximativ, ma simt atat de nasol in fiecare zi..De cand am incetat sa mai vorbesc cu prietena mea cea mai buna,am incheiat aproape orice relatie de prietenie cu ea din nefericire, am inceput sa ma simt tot mai singura, simt ca nu mai pot avea incredere in nimeni din jurul meu..mereu parca prefer sa stau singura..sa ma plimb singura, parca nu mai am chef de nimeni si de nimic..parca incep sa cred ca nimanui nu i-a pasat vreodata de mine sau de problemele mele, toti au fost doar curiosi..nu stiu cum sa mai ies din starea asta..toata ziua stau intr-un colt al camerei cu castile in urechi si ma gandesc la cat de nasoala e viata mea, plina de ghinion, plina de oameni falsi..eram o persoana atat de vesela anul trecut..radeam toata ziua cu toata lumea..acum incep sa cred ca toata lumea ma evita..doar na cine ar vrea sa stea cu un om trist ..aseara i-am spus unei prietene foarte bune ca eu cred ca nu-i pasa absolut deloc de mine..si din ce mi-a scris ea am inteles ca sunt o persoana naspa, ea crede ca mie nu-mi pasa de nimeni si de nimic..ca nu iubesc pe nimeni..nu stiu cum sa mai ies din starea asta sad pur si simplu..zambesc doar ca sa nu arat tristetea din mine. uneori ma gandesc cum sa ma sinucid, dar imi dau seama ca e o prostie..nu stiu daca am vreo intrebare sau ceva, poate doar am vrut sa ma descarc..numi spuneti ca sa merg sa ma implic in diferite chestii..ca sa uit ..nu sunt genul. daca sunt persoane care au trecut prin asa ceva sau trec cum ati iesit din starea asta? sad [scuzatimi greselile gramaticale]

4 răspunsuri:
| SabinaQueen a răspuns:

Buna! Si eu eram mereu trista din cauza ca nu prea aveam nici un prieten la mine in clasa. Mereu eram suparata si credeam ca toata lumea sta cu mine numai sa se foloseasca de mine. Dar i-am cerut mamei mele un sfat si chiar m-a ajutat, asa ca poti sa-i ceri si tu un sfat mamei tale. Daca asta nu te ajuta, incearca sa analizezi cauza pentru care tu si cu fosta ta prietena cea mai buna nu mai sunteti prietene si incearca sa te impaci cu ea. Asa totul va reveni la normal. Sper ca te-am putut ajuta!

| petrescuionut a răspuns:

Pai in primul rand iesi din starea asta dati 2 palme 2 pumni de apa pe fata si iesi afara din casa fa-ti un iubit si incearca sa schimbi ceva in viata ta nu mai fi mereu suparacioasa si fi mai tare si inpacate cu acei prieteni si schimbate happy in unele moduri chiar esti naspa cum sa stai cu castile un urechi pai eu ii sunai vb cu ei toata ziua pana aduceam tot la un nou inceput

| Sebastian2014 a răspuns:

Buna. Da-mi un mesaj privat ca te pot ajuta.

| rebelayoss a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva...insa te inteleg....ar fiii bine sa nu te opresti la i singura prietena...iti vei face multi prieteni....nu ar trebui sa stai singura... vorbeste cu oamenii sau cu prietena ta si explica-i ce se intampla... poate te va intelege......nu ar trebui sa apelezi nici la sunucidere...nu e o metoda...incearca sa fii fericita