| Teiubescenorm a întrebat:

De curand a fost ziua mea si am dus bomboane la scoala sa imi servesc colegii. M-am dus la profu sa il servesc si el mi-a zis fix asa: Nu vreau. De ce credeti ca nu a vrut sa ia? Putea sa ia o bomboana si dupa ce pleca sa o arunce. M-am simtit prost.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu mananca dulce, poate nu ii placeau bomboanele ale, oricum necivilizat, putea sa o ia si sa o arunce

| pietrean a răspuns:

Asta inseamna,ca si printre oamenii mari,care se pretind maturi,mai sunt nepoliticosi(termenul elegant),nesimtiti(termenul potrivit).Mai ales ca este si profesor,ar fi trebuit sa procedeze cu totul altfel,cu diplomatie(in cazul in care ar avea diabet, nu-i plac dulciurile, etc), pentru a nu jigni un copil, care a vrut doar sa fie atent cu profesorul lui.Nu ai de ce sa te simti penibil, fiecare om este asa cum a fost educat in copilarie.Capul sus, ca de astia aisa mai intalnesti in viata ta.
Laude pentru tine, ignorare pentru profesor!
LA MULTI ANI!

| ElenaSA a răspuns:

Da, nepoliticos gest. Am vazut si eu un astfel de gest de la un profesor la care nu ma asteptat.Dar persoana respectiva si-a motivat gestul-pentru ca elevul respectiv ii deranja ora.Era un fel de protest al profesorul.

| motan444 a răspuns:

Poate are diabet happy poate e mitocan