| anonim_4396 a întrebat:

de o saptamana prietenul meu nu mai da nici un semnal, cind il vad pe net nu imi raspune si nici la telefon, totul era bine si frumos si acum nu inteleg ce se intimpla, ati putea sa imi dati un sfat... macar sa aflu ce s-a intimplat..mersi!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Pai daca nu e de la distanta, mergi al el, si vorbeste cu el, si vei vedea de ce te evita. Iar daca nu intelegi unele fapte ale lui, poate ca nu e pentru ca tu ai fi moldoveanca si el roman, la urma urmei sunteti amindoi oameni, si actionati dupa aceleasi tipare psihologice, deci daca nu il intelegi ar trebuie sa te gindesti serios la asta, si de ce nu poti sa il intelegi, de ce uneori actioneaza incit nu poti sa il intelegi. Regula e ca daca iubesti pe cineva, il vei cauta, ii vei raspunde de fiecare data, iar daca nu se poate il anunti ca nu se poate pentru ca a intervenit ceva. Putine sunt situatiile cind intervine ceva incit sa nu poti sa anunti persoana iubita ca a intervenit ceva si ca nu poate sa te contacteze pentru un timp. Si asta nu tine de faptul de a fi roman sau moldovean. Cauta sa vezi logica care sta in spatele actiunilor lui, cauta sa vezi de ce face un anumit lucru, si ia in seama cit mai multe posibilitati, daca nu il intelegi. Insa cel mai bine e sa comunici cu el, sa il intrebi chiar pe el de ce se comporta intr-un mod anumit, diferit de al tau sau al altora.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pai nu e numai netul si telefonul un mod de a contacta pe cineva, ce ar fi sa te duci sa te intilnesti "live" cu el, sa il iei eventual de gulerhappyhappy, si sa il intrebi ce s-a intimplat? Daca e o iubire de la distanta, unde odar telefonul si netul fac fata, poate ca el a realizat ca relatia nu poate avea viitor (dsi se prea poate sa aiba dreptate!) si a lasat-o balta, insa era frumos sa ti-o zica macar.
Deci, de ce sa iti dam noi sfaturi, cind poate sa iti zica el cel mai bine?

| marya81 a răspuns (pentru cristi202):

Nu e o iubire de la distanta...eu sunt moldoveanca si el e roman si uneori imi vine cam greu sincer a inteleg unele fapte ale lui

| cristi202 a răspuns (pentru marya81):

Pai daca nu e de la distanta, mergi al el, si vorbeste cu el, si vei vedea de ce te evita. Iar daca nu intelegi unele fapte ale lui, poate ca nu e pentru ca tu ai fi moldoveanca si el roman, la urma urmei sunteti amindoi oameni, si actionati dupa aceleasi tipare psihologice, deci daca nu il intelegi ar trebuie sa te gindesti serios la asta, si de ce nu poti sa il intelegi, de ce uneori actioneaza incit nu poti sa il intelegi. Regula e ca daca iubesti pe cineva, il vei cauta, ii vei raspunde de fiecare data, iar daca nu se poate il anunti ca nu se poate pentru ca a intervenit ceva. Putine sunt situatiile cind intervine ceva incit sa nu poti sa anunti persoana iubita ca a intervenit ceva si ca nu poate sa te contacteze pentru un timp. Si asta nu tine de faptul de a fi roman sau moldovean. Cauta sa vezi logica care sta in spatele actiunilor lui, cauta sa vezi de ce face un anumit lucru, si ia in seama cit mai multe posibilitati, daca nu il intelegi. Insa cel mai bine e sa comunici cu el, sa il intrebi chiar pe el de ce se comporta intr-un mod anumit, diferit de al tau sau al altora.

| anonimaanonima2A a răspuns:

Pai poate vrea o pauza adica vrea si el sa isi petreaca timpul mai putin cu tine si mai mult cu baietii ( cu gasca lui ) asa sunt baietii. O sa vezi ca se v-a intoarce tot la tine.