| ☆ Danny☆ a întrebat:

Deci...Acum vreo 2 ani am avut o cadere de calciu! Am stat 4 zile in spital si mi-a bagat niste doze de calciu...La doua saptamani dupa ce am iesit din spital am fost la un control si mi a spus ca am lipsa mare de calciu! Nu mai pricep daca abia mi l bagase cum sa am iar lipsa? Asa mi s-a intamplat acum recent am luat CavitJunior si mini martieni si acum mi a zis iarasi ca am lipsa de caciu! Nu cred! Cum sa mi se piarda asa repede! Ce as putea face in privinta asta?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, sunt de acord cu @artur.Eu toata viata mea am avut probleme cu calciul.Si de copil s-a pompat in mine Cavit. Am crescut foarte inalta dar cu unghiile moi.Statul la soare ajuta foarte mult la fixarea calciului.Caderi de calciu fiecare mai face cate o data dar nu continuu.Calciul trebuie luat zilnic, 840 mg/zi.

| Arthur a răspuns:

Este o boală. Organismul nu asimilează calciul şi probabil ai şi decalcifiere osoasă. Treuie să consumi zilnic doza de Calciu combinat cu vitamina D2. Uneori prinde bine şi o combinaţie cu minerale ( magneziu ). Soarele ajută şi el la fixarea Calciului. Succes!