| AlexCOOL60 a întrebat:

Salut.Am urmatoare problema:Imi place de o fata si ei ii placea de mine, ba chiar vroiam sa o intreb daca vrea sa fie impreuna cu mine.Fix in ziua in care am vrut sa o intreb a fost internata de urgenta in spital ca sa o opereze la picior(nu va bate-ti joc, dar cand avea 4 ani si-a prins degetul mare de la piciorul drept la bicicleta si l-a taiat,adica nu il mai are si cum ea a crescut a crescut si osul si trebuia operata nu stiu din ce motiv, nu ma pricep la medicina).A stat internata in spital timp de 2 saptamani si o saptamana a stat acasa,cat timp era acasa am vorbit cu ea pe Facebook,parea sa vorbeasca cu mine cum vorbea intotdeauna.A venit la scoala si o prietena mi-a spus ca nu ii mai place de mine, i-am cumparat si un colier.Am rugat-o pe prietena ei(cele doua nu au secrete in ele ca sunt cele mai bune prietene) sa o intrebe ce am facut sau ce s-a intamplat de nu ii mai place de mine.Prietena ei a intrebat-o si ea a raspuns ca pur si simplu nu ii mai place de mine.

Spuneti-mi va rog cum pot face ca sa ii placa de mine iarasi? Chiar simt ceva pentru ea si este ceva foarte puternic,ma gandesc la ea incontinuu.
Va rog, nu va bate-ti joc.

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nimic! dragoste cu forta nu se poate!
Vorbeste tu cu ea, nu baga avocati poate asa se va mai rezolva ceva!

| neutrino a răspuns:

Tu, daca mergi pe o poteca si dai peste o baliga, ce faci, calci in ea sau o ocolesti? Mai trebuie sa te intreb si de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ai suparat-o pentru ca nu ai fost sa o vezi deloc la spital. Doua saptamani e mult, poate se astepta sa treci macar 5 minute pe la ea.
Nu poti sa 'faci' nimica ca ea sa te placa. Dca nu simte asa, nu ai cum sa schimbi asta.
Cel mai bine ar fi sa ai o discutie sincera cu ea si sa o intrebi ce se intampla, daca ai suparat-o cu ceva sau ce s-a intampplat de s-a schimbat asa brusc.
Iti doresc noroc si sa ai o zi frumoasa.

| AlexCOOL60 explică (pentru anonim_4396):

Eu locuiesc in satul Racovita, merg la scoala tot in acel sat la fel si ea.Ea a fost internata la spitalul de copii din Lugoj si de la Racovita pana la Lugoj este o distanta de vreo 80 km(dus-intors).In plus nici cea mai buna prietena a ei nu a fost sa o vizite, nimeni din clasa nu a vizitat-o.

| xIonutzu a răspuns:

Ori te paste ghinionu ori nu stiu frate cand sa ii zici a inernato cel mai naspa lucru uite cum faci incerci sa o recastigi te dai pe langa ea o mai atingi etc si eu am din astea in clasa laughing si daca te tot refuza nu se merita frate nu are rost sa insisti daca nu mai vrea poare are pe altu poate nu stiu in timpul ala de 2 saptamani poate alt cineva s-a dus pe la ea pe la spital si tu nu... in fine fa cum am zis eu incerca sa mai insisti cateva zile daca te tot respinge nu mai incerca nici cu cadouri dai bani degeaba bafta big grin funda?

| Ioana_Iulia_1983 a răspuns:

Sun-o si spune-i sincer ce simti, fara minciuni emotii si alte cele. Pune-ti sufletul pe tava, si daca nici atunci nu mai vrea inseamna ca nu te merita si trebuie sa mergi mai departe.

| Mihai_Andrei_1981 a răspuns:

Uito si cauta alta!