| RoOxX a întrebat:

Deci am mai pus intrebarea asta dar mai altfel.
Deci eu am parul cu mult volum.De fapt, sta umflat. In spate mai ales. Sper ca intelegeti. Umflat. Toti ma sfatuiesc sa ma tund in scari, ca imi ia din volum. Dar mama mea zice ca daca ma tund in scari o sa fie si mai umflat in spate. Si credeti ca daca o sa imi mai creasca parul o sa mai fie chiar asa de umflat?
Eu stiam ca daca mai creste, se mai aseaza.
Va rog.
funda.

4 răspunsuri:
| anDa a răspuns:

Adevarat cu timpul parul creste, devine mai greoi, si da se aseaza.
A opta pentru niste scari nu prea ajuta cu nimic, din contra va sta in toate partile.
Succes!

| Angiutssa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-l filezi.Asta sigur iti ia din volum.

| AngoOra a răspuns:

Am exact aceeasi problema happy
parul meu are prea mult volum...sta umflat exact ca si al tau
si eu m-am tuns in scari acum vreo 2 ani...si de atunci imi sta si mai umflat laughing
nu glumesc straight face e pe bune big grin
eu zic sa nu faci aceeasi greseala adica aia de a te tunde in scari, sau poti sa te tunzi dar sa ai prima scara(de sus) cat mai mare... sper ca ai inteles big grin

| dOarEa_9226 a răspuns:

Iti da si mai mult volum, crede-ma. Se face umflat si doar daca o sa ti-l lasi maaare o sa se aseze cat de cat.