| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o prietena, A, care e prietena cu colega mea de b anca, B.Cand colega de banca a lui A se muta din banca, B se muta langa A, in banca din fata mea. Apoi B incepe si ma barfeste cu A si isi bate joc de mine. B incepe mereu, A nu este rea deloc cu mine, dar numia B este! B zice ca "glumeste" dar asta nu e gluma! Mai ales ca ma ranesc chestiile astea! Asa fac ele mereu si nu imi place.Pe B o urasc, dar A este o prietena a mea si atunci cand B incepe si isi bate joc de mine A rade. B este rea si proasta(are si cele mai mici note din clasa). B mai comenteaza si de parintii mei si asta chiar nu imi place ca maica-sa matura strazile! Pe mine ma raneste cand isi bate asa joc de mine, cateodata vorbeste mai tare, altadata sopteste dar eu tot o aud si ma simp prost! Eu ce ar trebui sa fac cand mai face chestii din astea? Va rog ajutati-ma! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Cherry_3262 a răspuns:

Spune-i ca nu iti place sa fii barfita, incearca sa vorbesti si tu cu ea, sa vezi ce are cu tine. Succes mai departe si incearca sa-ti alegi prieteni mai buni.