| BluESchool a întrebat:

Nu cred ca asta e intrebare pentru TPU si poate ma fac de ras, dar am o prietena e colega mea de banca ea la scoala in pauze nu ma baga deloc in seama decat pe o fata la fel si la ora de sport, mereu raman fara echipa pentru ca toti sunt cu colegii lor de banca numai colega mea cu acea fata(care sta singura in banca), dar colega mea de banca cand e sa o ajut imediat apelea la mine, iar cand zic ceva imediat se enerveaza... ea zice ca imi e cea mai buna prietena si ca imi este o prietena adevarata. Fara ea numai am nici o prietena buna in clasa pentru ca colega mea de banca cam le ordona pe toate colegele...Azi m-am certat cu ea si ea rade in hohote, iar eu am si plans, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| bya_1714 a răspuns:

Buna iubita mea eu zic ca nu iti e prietena si nu are rost sa plangi pentru ea nu se merita.Eu sunt mama am 2 fetite. Daca iti era pritena statea cu tine, faceati echipa, vorbeati, va ajutati la ore si cand te vedea ca plangi indiferent din ce motiv si mai ales din cauza ei suferea alaturi de tine nu radea asa cum a facut ea.Nu e cazul sa o consideri prietena. E o rautate care inca de acum manevreaza, desconsidera.Stai linistita ca pana la urma o sa-ti gasesti o prietena buna chiar daca mai tarziu atunci cand celelalte fete isi vor da seama ca ea este o fata rea. Tu incearca si fi in continuare prietenoasa, respecta-le pe toate, nu te enerva si cel mai important nu te mai supara, nu mai plange, te rog frumos pentru binele tau, pentru linistea ta. Te pupic